slide

Podlahové topení

Podlahové topení je nízkoenergeticý topný systém, pracující na nízkoteplotním spádu. (do 45°C) Při použítí topení v podlaze získáte rovnoměrnou tepelnou pohodu, bez nepříjemných přechodů tepla. Už vám, nebudou překážet radiátory v místech kam byste chtěli umístit postel, při vytírání, ideální pro...

Číst dále...
slide

Solární systémy

  Co to jsou solární systémy? Solární systémy pracují na principu přeměny sluneční energie na teplo, které předávají do teplonosné kapaliny a tuto tepelnou energii je možné dále využít. Oproti ostatním obnovitelným i neobnovitelným zdrojům dokáže dodávat energii téměř zadarmo, bez dalších výrazných...

Číst dále...
slide

Tepelná čerpadla

Tepelná čerpadla Aquarea vzduch-voda. Jak to funguje? Systém Aquarea tedy využívá k vytápění a chlazení energii, která vás nic nestojí. Elektrickou energii potřebuje jen k pohonu kompresoru, řídicí elektroniky, čerpadel a v případě velmi nízké venkovní teploty pro topné těleso. Výsledkem...

Číst dále...
slide

Krbové teplovodní vložky a kamna

  Moderní krbové vložky Romotop  Krby a krbové vložky již dávno nejsou pouhým dekoračním prvkem interiérů, ale staly se z nich moderní úsporné zdroje tepla a to jak pro vytápění objektů, tak i pro přípravu teplé vody. Z hlediska ročních nákladů na vytápění jde o zdroj,...

Číst dále...

Specializace

Kvalita prováděné práce je pro nás prioritní záležitostí. Proto klademe důraz na výběr materiálu a pečlivou montáž, díky které udržíme Vaše teplo doma.

Díky moderním technologiím a několika chytrým nápadům vývojářů přestalo být podlahové topení luxusem a stále častěji se instaluje do běžných rodinných domů. Jedním z hlavních přínosů tohoto způsobu vytápění je vedle úspor energií také příjemný pocit z rovnoměrně prohřáté místnosti.

 

Hlavní výhodou podlahového topení je možná úspora finančních prostředků, protože při ohřevu vody pro podlahové vytápění není nutné vynaložit tolik energie.

Pryč s vodováhou, vzduchovými bublinami v potěru i namáhavou prací!

Časy, kdy běháte po bytě a sháníte, čím byste podložili skříň či ledničku, jsou již za námi. Revoluční technologie litých podlah tento problém dávno vytěsnila. Proč nevyužít progresivních metod, které nám usnadňují život? Lité anhydritové podlahy nebo cementové podlahy jsou rychle hotové a navíc téměř dokonale rovné, takže na ně lze přímo pokládat dlažbu, plovoucí podlahu nebo koberec. Níže se dočtete více o všech výhodách těchto litých podlah.

Výhody litých podlah

V současnosti je na trhu k dostání litá podlaha na bázi bezvodého síranu vápenatého – anhydritu (ANHYLEVEL), alfasádry (ALFALEVEL), nebo cementu (CEMLEVEL). Vše od předního výrobce hotových směsí – společnosti CEMEX. Všechny potěry jsou vhodné k použití přímo pod finální nášlapnou vrstvu podlah. Oproti tradičnímu cementovému potěru sice mohou na první pohled odradit vyšší cenou, nicméně po sečtení všech nákladů za dopravu, práci, armovací sítě, množství spotřebovaného materiálu a dodatečné vyrovnání povrchu stěrkami se podlahy z tradičních cementových potěrů dostávají na stejnou nebo vyšší cenovou úroveň než moderní lité technologie. K tomu využití těchto materiálů generuje řadu dalších výhod, než jen „prostou“ rovinatost povrchu. Které to jsou?

 

Lité podlahy – velmi rychlá pokládka

Předně je třeba vyzdvihnout snadnou, hospodárnou a velmi rychlou pokládku bez fyzicky náročné práce. Samonivelační schopnost tekuté směsi je jednou z hlavních předností – kvalita povrchu není tak vysoce závislá na zručnosti řemeslníků. Tradiční cementové potěry pouze srovnané mají vysokou pórovitost, což snižuje jejich pevnost až o 90 %.

Lité směsi jsou naproti tomu hutné a dosahují vysokých pevností. Mezi další výhody anhydritu patří možnost realizace velkých ploch bez dilatačních spár díky objemové stabilitě a minimálnímu smršťování. Vysoká tekutost směsi umožňuje vyplnit a bezproblémově zhotovit i ta nejobtížněji dostupná zákoutí, se kterými si mnoho podlahářů neví rady. Tato často podceňovaná skutečnost nabývá ještě větší důležitosti, zjistíme-li, kolik tepelné energie navíc spotřebujeme kvůli nedokonalému obalení topných rozvodů tradičními potěry.

Pro plné využití potenciálu podlahových topení a systémů regulací teploty je dnes nejefektivnější použití litých směsíanhydritu nebo alfasádry. Tyto materiály se vyznačují vysokou tepelnou vodivostí a naprosto homogenní strukturou, což přináší rychlý přenos tepla do prostoru a úsporný provoz tepelných zdrojů.